Beach tenis je zábavný, přijďte si ho vyzkoušet

Předposlední říjnovou neděli se ve sportovní hale pro beach sporty v areálu TJ Sokol Plzeň uskutečnil náborový turnaj v beach tenisu pro děti. Akci uspořádal sportovní klub RACKET SPORTS PLZEŇ, z.s. a díky podpoře Městského obvodu Plzeň 4 z dotačního programu v oblasti sportu měli všichni účastníci vstup zdarma. Příležitost vyzkoušet si beach tenis využilo 15 dětí a aktivně se zapojili i někteří z rodičů.
Beach tenis je sport, který propojuje klasický tenis, badminton a díky shodnému kurtu také beach volejbal. Jeho velkou výhodou je to, že i začátečník si hru brzy užije. U velkého tenisu nebo beach volejbalu trvá zvládnutí základů sportů přece jen delší dobu.

Milým zpestřením byl byla návštěva Čechoameričana Roberta Lišky z klubu Beach Ball Tennis, který se beach tenisu věnuje již 11 let. Robert na úvod předvedl krátký beach tenisový trénink a děti si tak kromě beach tenisu mohly vyzkoušet i své znalosti angličtiny.

Potom se odehrálo několik „ostrých“ zápasů a přestože se počítalo i na body, celkovým vítězem byli všichni, kteří si přišli beach tenis vyzkoušet.

Nejmladší účastníci, které beach tenis zatím tolik nezaujal, využili toho, že hřiště je v podstatě jedno velké pískoviště a našli si jinou zábavu.

Vzhledem k úspěchu a velkému zájmu se akce bude ještě jednou opakovat v sobotu 2. prosince, tentokrát za podpory Krajského úřadu Plzeňského kraje – viz přiložený letáček.

2017_letak_turnaj_beach_tenis_KÚ